למה הרופא מציע לך תרופות נגד דיכאון כשהשיער שלך נושר ואת סובלת מחולשה?

נשים רבות חוות חולשה דומה לזו, והרפואה המערבית אינה נותנת מענה הולם.

קראי עוד >>

נורית הגיעה אלי לקליניקה, התיישבה בפינת חדר ההמתנה ונראתה כמצונפת בתוך עצמה. היא ישבה בשקט ולא הרימה את מבטה גם כשיצאתי מהחדר וניגשתי אליה בחיוך. היא לא חייכה בחזרה, קמה, לחצה את ידי בלחיצה רפה, ועוד לפני החלפנו ברכת שלום הודיעה לי שהיא ממש מפחדת ממחטים, לא מאמינה בכלל בכל "העניין הזה הסיני," ואם לא הייתה מיואשת מכל שאר הדברים, לבטח לא הייתה מגיעה אלי.

מאחר וניסיוני הרב הפגיש אותי פעמים רבות עם משפטים מאין אלה, הזמנתי אותה בעדינות אל תוך הקליניקה בעודי מבטיחה לה שהכל בסדר ושנעשה רק מה שיתאים לה.

גם בשלב התשאול נתקלתי בהסתייגויות רבות. על חלק מהשאלות נורית ענתה בתשובות מתחמקות, או שלא ענתה כלל. מיד בתחילת השיחה זיהיתי חוסר שקט רב וחולשה גדולה שהתבטאה בקול שקט מאוד.

בטיפול ההוליסטי יש להבין את מצבו הכולל של הבנאדם. בשביל להגיע לאבחון מדויק צריך לשאול המון שאלות שלכאורה אינן נוגעות בנקודה הספציפית שלשמה המטופלת הגיעה. חשוב לי להקשיב היטב לא רק למילים אלא גם למנגינה ולראות איך המטופלת תופשת את מצבה. מה הם סדרי העדיפויות מבחינתה והיכן נמצא הכאב, חוסר השקט, המועקה.

כששאלתי את נורית למה פנתה אלי, היא סיפרה שכבר כחצי שנה היא חווה נשירת שיער רבה, יובש בעור וחולשה כללית שמתבטאת ב"בלאקאאוטים" בכל פעם שהיא קמה במהירות מישיבה לעמידה.

היא סיפרה לי שהתיאבון שלה ירד, שהיא מתקשה לקום בבוקר ושכל היום היא עייפה. היא הוסיפה שמזה שנה המחזור החודשי שלה בא והולך. לעיתים המחזור נעלם למספר חודשים ולעיתים מגיע תכופות מדי. הוא מאופיין בשיטפונות גדולים, דבר שלא היה לפני כן, ולאחר הסיום, היא מרגישה מותשת וחווה כאבי ראש קשים שיכולים להמשך גם יום שלם.

בדופק של נורית הרגשתי חולשה רבה של דם. המצב הקרוי בשפתם של המרפאים הסינים כ"חוסר דם" אינו מצב כמותי אלא איכותי. יתכן מאוד שבבדיקות דם מערביות לא יראו כל בעיה. נורית ספרה לי שרופא המשפחה שלח אותה לבדיקות דם שאכן ברובן היו תקינות. הוא הציע לה לקחת ברזל, שגרם לה לעצירויות קשות. לאחר ששבה אליו מיואשת ומותשת אף יותר, רמז לה שזה כנראה מצב נפשי והציע לה כדור אנטי דכאוני.

מצב סיני של חוסר דם הינו נפוץ ביותר אצל נשים בגיל המעבר מאחר ויש איבוד דם של שנים בווסתות ובלידות. אישה שאינה מטפלת בעצמה במהלך השנים באמצעות תזונה נכונה ותמיכה נכונה יכולה בקלות להגיע עם משאבים מרוקנים לגיל בו היא זקוקה במיוחד לתמיכה זו.

נשירת שיער ויובש בעור ובריריות מבטאים מצב בו החולשה של הדם כבר פוגעת ביין (yin) , אותו גורם שמלחלח ובונה את הרקמות והריריות בגופנו. גם כאבי הראש לאחר הוסת מראים על חולשת דם.

נורית הגיעה אלי בשלב יחסית מוקדם ויכולתי באמצעות טיפול מחטים (שאגב לא כאב), יעוץ תזונתי והמלצה על תוספי מזון המתאימים לגיל המעבר, לעזור לה בתוך זמן לא רב.

נורית התחזקה ולאחר מספר חודשים הופעתה והאנרגיה שלה השתנו לאין ארוך והתמונה שלה כאשה חלושה ומופנמת נשארה בראשי כזיכרון רחוק.

נשים רבות חוות חולשה דומה לזו, והרפואה המערבית אינה נותנת מענה הולם. נשים במצב זה מרגישות בודדות במערכה. החולשה הפיזית גוררת חולשה נפשית וכן הלאה. מצב זה ניתן לטיפול יעיל ואיכותי וחשוב מאוד שכל אישה תדע זאת ותימנע מהסבל הכרוך בו.

הילה אלוני Lic. Ac.

מטפלת שנים רבות בנשים בדיקור סיני, הילינג, נומרולוגיה ועוד

קוראת לעצמה מלוות תהליכים כי את הנשים המופלאות בעולמנו צריך רק ללוות…

מעוניינת לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאי את פרטייך עכשיו

כללי