מי בכלל המציא את המושג האיום "גיל הבלות"?

אני בטוחה שזה היה גבר. אגב, מדובר רק בנשים, רק אנחנו בלות, קמלות, הם לעומת זאת נשארים לעולם חתיכים, חסונים, מסוקסים עם קוביות בבטן, בדיוק כמו בימים הטובים כשהם רצו על הג'בלאות בגולני. אז זהו שלא….

פוסט ראשון מתוך הבלוג של הילה אלוני Lic.Ac.

קראי עוד >>

אם תביטו סביבכם תראו שנשים בגילאי החמישים נראות נפלא, וכשתשאלו אותן הן גם יגידו שהן מרגישות נפלא. חמישים זה השלושים החדש, כבר אמרנו? וכל זה למה?

ובכן, אין טוב או רע בשינויים ההורמונליים המתרחשים כשהווסת פוסקת. יש בזה רק מציאות חדשה. אנחנו כבר לא אמורות ללדת ולגדל תינוקות, מקסימום עוד כמה שנים לעזור קצת עם הנכדים, וגם זה רק אם בא לנו. עכשיו יש לנו זמן לגדל את עצמנו, ללמוד מה אנחנו באמת אוהבות, מי אנחנו בכלל, מי זה האיש הזה שנוחר לידנו במיטה, לגלות עולם ומלואו. מי שמבינה את זה ככה, אופק שלם נפתח בפניה, ובמקום להתייפח על הזמן שעבר היא יוצאת להרפתקת חייה.

אז מה בעצם קורה לנו בגוף. על פי הרפואה הסינית, כל דבר בגוף (וכל דבר בכלל) מכיל בתוכו יין ויאנג, כאשר במצב האופטימלי הם שווים בכוחם ומתפקדים בסינרגיזם מושלם.

היין הוא החלק המקרר, האיטי, שמלחלח ובונה את הרקמות ומסמל את הטבע הנשי. היאנג הוא החלק המחמם, המהיר, המניע, שמסמל את הטבע הגברי. כשאנחנו מגיעות לגיל בו נגמרת לנו הווסת, אנחנו חוות ירידה גדולה בכמות היין לעומת היאנג בגוף. זה קורה ביתר שאת מכיוון שבמהלך חיינו אנחנו מאבדות הרבה דם בלידות ומדי חודש עם קבלת הווסת. גם סטרס, פעילות גופנית מוגברת, פעילות מינית מוגזמת, חוסר שעות שינה, ועבודה מופרזת, מחלישים את היין, וכתוצאה מכך מעצימים את התופעות המשויכות לתקופה שבה מפסיקה הווסת.

אם בדורות קודמים לאשה היה תפקיד מסורתי של גידול הילדים ודאגה לצורכי הבית, היום כולנו סופרוומניות שמג'נגלות בין הבית, הילדים, הקריירה, הבעל, ועד הכיתה והחברות. על מנת לעמוד בתנאי המרוץ, אנחנו גם חייבות להיראות מעולה, להיות מלאות כוח, מוכנות בכל דקה נתונה לקפוץ עם הגבר שלנו למיטה, ותוך כדי לענות לטלפונים מהמשרד ולתאם הסעות לחוגים של הילדים.

אז כשנשים מגיעות אלי לקליניקה עם תלונות של מה שנקרא "בעיות גיל המעבר," הן מותשות לחלוטין, לאחר הזנחת הבריאות והתקשורת הפנימית עם הגוף והנפש, כי לזה כבר באמת שאין זמן.

מכיוון שלנפש אין פה, היא מדברת דרך הגוף, והגוף צועק: הצילו!

כשהיין נחלש ואין תהליך נכון של קירור הגוף ולחלוח הרקמות, מתחילות התופעות של גלי חום, יובש, אינסומניה ועוד. אז צריך בעצם לחזק את היין ואת המערכות הקשורות אליו, ולהזכיר לאשה המופלאה שעכשיו הגיע זמנה לחיות, להכיר את עצמה וקצת לקחת פסק זמן מהמרוץ. זה לא אומר חלילה לוותר על חלקים חשובים בחייה, אלא אולי לשנות קצת את סדרי העדיפויות. נשים שמצליחות לעשות את התהליך הזה חוות עולם חדש ומופלא, אופק גדול ופתוח. אני פוגשת בקליניקה שלי עשרות נשים שעשו את התהליך נכון וגילו עולם ומלואו של תחומי עניין, חברויות נשיות חזקות, ועוד המון דברים שאפשר ללמוד רק כשעברת אי אלו דברים בחייך ואת מוכנה. אז נראה לי שהגיע הזמן לשנות את השם של הגיל הזה לגיל הפריחה, גיל הגילוי, גיל העצמאות, לא יודעת, תגלו לבד.

 

הילה אלוני Lic. Ac.

מטפלת שנים רבות בנשים בדיקור סיני, הילינג, נומרולוגיה ועוד

קוראת לעצמה מלוות תהליכים כי את הנשים המופלאות בעולמנו צריך רק ללוות…

מעוניינת לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאי את פרטייך עכשיו

כללי