למה לשמור בסוד? הגיע הזמן שנדבר גם על זה….

אחרי הרבה מחשבות, התלבטויות ודחיות החלטתי לשבת ולכתוב על נושא שמרחף באוויר וכל הזמן אני נושפת ומעיפה אותו ממני. הקושי לכתוב נובע מהמבוכה שהנושא מעורר בי, בחברותיי ואני משערת שגם…

קראי עוד >>

אחרי הרבה מחשבות, התלבטויות ודחיות החלטתי לשבת ולכתוב על נושא שמרחף באוויר וכל הזמן אני נושפת ומעיפה אותו ממני. הקושי לכתוב נובע מהמבוכה שהנושא מעורר בי, בחברותיי ואני משערת שגם בכן.

הירידה בחשק המיני בגיל המעבר! זהו, יריתי את זה.

לדבר על חולשות זה לא דבר קל. לדבר על השפעות הגיל המתקדם זה אפילו קשה יותר אבל לחשוף את זה שהפכנו מיצורים מיניים ליצורים עייפים זה ממש ממש קשה.

אז כמובן שזה לא קורה אצלי… זה קורה לאחרים. ובכל זאת בואו נדבר על זה רגע. לפני שהתחלתי לכתוב את הפוסט קראתי מספר כתבות שהתפרסמו בנושא. רציתי לדעת מה אומר המחקר בנוגע למין אצל נשים בגיל המעבר. באחד המאמרים היה כתוב שבניגוד לגברים, אצל נשים התפקוד המיני נעצר ללא טיפול מתאים.

אז זהו שלא! לא צריך להגזים. אין ספק שחלים שינויים בכל מיני תחומים, על חלקם גם כתבתי  בפוסטים קודמים. השינוי הנוסף הוא מן הסתם גם במראה החיצוני שלנו ובאופן בה אנו רואות את עצמנו במראה. הפנים מעט נפולים, העור זקן יותר וחרוץ בקמטים מיותרים, העפעפיים מכסים על עיניים שפעם היו גדולות ובולטות והגוף גם הוא כבר לא דקיק או סקסי כמו שהיה פעם. אז עם המראה הזה והדימוי שבא בעקבותיו איך אפשר שמישהו יימשך אלינו או שאנחנו נמשך לאותו בן זוג שפעם נראה טוב והיום יש לו כרס בולטת, קמטים והוא נרדם על הכורסה מול הטלוויזיה ונוחר כמו היפופוטם.

איך אפשר לרצות לקיים יחסי מין כאשר מחשבות כאלה מציפות את הראש. לעתים עוברים שבועות בלי יחסי מין עד שהגוף מתרגל לחוסר פעילות מינית ועם הזמן מקבלים את החיים ללא סקס והמעגל מזין את עצמו וממשיך להסתובב ולהרחיק אותנו ממה שפעם היה בסיס נהדר למערכת הזוגית שלנו. מה גם שבכל מאמר שקראתי דובר על יובש בנרתיק שמגיע עם גיל המעבר כך שכל מגע מיני עלול להפוך לאקט לא נעים ואפילו מכאיב ודוחה. זה הזמן לערוך רשימה של לא. לא נראית טוב, לא מושכת, כבר לא סקסית כמו פעם, הנרתיק יבש וזה לא נעים לי………..

וכעת בואו נדבר על למה כן ואפשר גם אחרת. נכון, אנחנו לא נראות כמו פעם. הגוף השתנה, גם הפנים נראים אחרת, האנרגיה פחתה אבל בתוכנו נשארנו אותו דבר. אנחנו רוצות להרגיש ולהתרגש ולהיות  מוקסמות ונאהבות ולאהוב חזק ולבטא את אהבתנו במגע גופני מרגש ונעים.

זה אפשרי. אנחנו לא חייבות להיות רזות כדי להיות  מושכות. ההקפדה על המראה החיצוני היא פשוטה ואתן בטח יודעות כיצד לעשות את זה. אני מאמינה שהמודעות למראה חיצוני אסתטי לא קשורה לגיל, היא צריכה להיות בתוכנו בכל שלב בחיים בעיקר כדי שאנחנו נרגיש טוב עם עצמנו. בנוגע ליובש בנרתיק אתן גם יודעות שיש תכשירים מוצלחים לעניין הזה, כך שגם הימנעות ממין שנובעת מכאב לא נחוצה כי השוק מוצף בפתרונות. צריך לא להתבייש ולהתייעץ כי הרי רובנו בדיוק באותו מצב. ובאשר לאנרגיות, גם לזה יש פתרון. סיפרתי לכן בפוסט אחר שהתחלתי אחרי היסוסים לבלוע כמוסות של פמארל. לי זה עזר בתחום האנרגיות. אני חשה יותר נמרצת ואיכשהו עושה ומספיקה יותר דברים מאשר קודם לכן. גם מצב הרוח שלי השתנה. אמנם הקמטים על פניי עדיין בולטים, השינה לא תמיד רציפה אך מצב הרוח משופר למרות כל אלה.

ולסיום כתמיד משהו אופטימי. כל המאמרים שקראתי על גיל המעבר ועל המיניות בפרק החיים הזה דיברו על כך שגם בגיל שמונים וחמש אנשים משני המינים מקיימים יחסי מין בתדירות מסויימת ולשביעות רצונם.  אז מה אתן אומרות? יש למה לצפות…

עינת ליפשיץ שם טוב, בת 59 נשואה, אם לשתי בנות בוגרות, בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי. עסקה בתחום הטיפולי במשך שנים. בשנים האחרונות כותבת ספרים, מתעדת סיפורי חיים ובלוגרית. מטיילת בעולם, בעיקר במזרח וחיה על פי האמונה שמלווה אותה, שנשים יכולות להגיע להישגים ולהגשים את עצמן בכל גיל.

מעוניינת לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאי את פרטייך עכשיו

כללי