איפה השיער שלי לעזאזל

לא תאמינו. קמתי בבוקר וכל הכרית שלי הייתה מלאה בשיער. אמאל'ה איזה פחד. משהו לא בסדר אצלי. מה קורה לי? בסך הכול אני מרגישה טוב, אז מה קורה לי? למחרת…

קראי עוד >>

לא תאמינו. קמתי בבוקר וכל הכרית שלי הייתה מלאה בשיער. אמאל'ה איזה פחד. משהו לא בסדר אצלי. מה קורה לי? בסך הכול אני מרגישה טוב, אז מה קורה לי?

למחרת כבר הייתי אצל הרופא. ביקשתי מבעלי שיצטרף אלי, לא רציתי להיות לבד כשאני מקבלת את הבשורה. כל הלילה לא ישנתי כמובן. המחשבות התרוצצו לי בראש כמו זבוב בתוך צנצנת. חשבתי על הצוואה שלי. מה אני מורישה למי. בקיצור הבנתם לאן רצו המחשבות.

אני אצל הרופא, בעלי מחזיק לי את היד ואנחנו מחכים לגזר הדין.

הרופא קם מכיסאו, הקיף את השולחן ותוך כדי שהוא ממשש לי את הקרקפת אני ממלמלת לעצמי, 'אלוהים, בבקשה, אני רוצה לחיות, יש לי עוד המון תכניות… בבקשה.'

"טוב," שמעתי אותו אומר, "גבירתי הצעירה, את בגיל המעבר וזו תופעה טבעית של הגיל."

מה? על מה הוא מדבר?

"רגע, דוקטור, אתה בטוח? זה לא משהו אחר?"

"גבירתי," (כמה אני אוהבת שאומרים לי גבירתי)

"אני בטוח במאה אחוז."

"אבל, דוקטור, היו לי המון שערות על הכרית, זה לא נראה לי נורמלי…"

"גבירתי," (עוד פעם המילה הזו. קוראים לי עינת לעזאזל אני לא בת מאה)

"יש לי עוד פציינטים בחוץ. אני מציע שתלכי למישהו שמתמחה בנשירת שיער. יש כאלה שאפשר להתייעץ אתם ולמצוא פתרון. כל טוּב…"

אני קמה כמו ילדה שננזפה. פוחדת שאם אתעקש וארגיז אותו הוא עלול לשנות את דעתו ולהמציא דיאגנוזה אחרת.

עוד באותו יום, ברגע שהגענו הביתה ובעלי כבר עזב לי את היד, התיישבתי מול המחשב והתחלתי לחפש פתרונות.

אז מה למדתי? קודם כל יש כזה מומחה שנקרא טריקולוג. מומחה לשיער שאפשר להתייעץ בו. מצאתי הסברים שחיזקו את דעתו של הרופא שבנוסף לכל הצרות שנוחתות עלינו בגיל המעבר התווספה עוד אחת. והכי חשוב למדתי שיש מה לעשות.

גיל המעבר מכניס אותנו למעגל שצריך למצוא דרך לצאת ממנו. דיברתי בעבר על מצבי הרוח המשתנים, על תחושת דכדוך ועוד. מסתבר שמצבי מתח למיניהם, תזונה לקויה וכמובן גנטיקה הן הסיבות העיקריות לנשירת שיער.  אז מה עושים? האינטרנט גדוש בפתרונות והצעות. מתוספות שיער, מילוי, שימוש בכדורים כאלה ואחרים, חפיפה בחומרים טבעיים כמו שמן קוקוס, שינוי תזונתי וכו'.

פמארל מציעים פתרון לתופעה. בנוסף להקלה בתופעות אחרות של גיל המעבר פמארל  מסייע גם לתופעות כמו נשירת שיער. המסקנה המתבקשת היא שכל אחת מאתנו צריכה לבדוק מה מתאים ונכון לה. אני אישית בעד שימוש בחומרים מן הטבע. אבל זו אני. אפשר כמובן לשלב כמה פתרונות ביחד.

המראה החיצוני שלנו חשוב בכל גיל והשיער הוא השער לפנים כך שמן הראוי לטפל בו כמו שראוי שנטפל בפנים, בגוף ובעצמנו. ואם ישנם פתרונות שיכולים לסייע מה טוב. אני ניסיתי את פמארל ובמקביל מנסה מדי פעם לחפוף את השער עם תכשירים שונים.

בואו נמשיך לטפח את עצמנו ולדאוג הן למראה החיצוני והן להרגשה הפנימית כי הרי שניהם קשורים זה בזה לנצח.

 

להתראות נשים יפות,

עינת

עינת ליפשיץ שם טוב, בת 59 נשואה, אם לשתי בנות בוגרות, בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי. עסקה בתחום הטיפולי במשך שנים. בשנים האחרונות כותבת ספרים, מתעדת סיפורי חיים ובלוגרית. מטיילת בעולם, בעיקר במזרח וחיה על פי האמונה שמלווה אותה, שנשים יכולות להגיע להישגים ולהגשים את עצמן בכל גיל.

מעוניינת לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאי את פרטייך עכשיו

כללי